03
Лис

Які світильники підходять для натяжних стель

Установка натяжних стель вимагає правильного вибору освітлювальних приладів. Лампи повинні не тільки виконувати свою основну функцію, але й добре кріпитися до натяжної поверхні.
Содержание:

Види світильників

Існує кілька різновидів стельових світлодіодних світильників.

Накладні

Відносяться до пристроїв поверхневого монтажу. Це найпростіший варіант. Прилад прикріплюється до стелі за допомогою саморізів або дюбелів. Для його установки потрібна статична основа. Задню частину корпусу кріплять до основи, а потім надягають плафон. Він закриває кріпильні елементи, і лампа естетично виглядає.

Підвісні

Кріпляться до стелі на спеціальних підвісах. Часто використовуються як джерело локального освітлення для певної зони приміщення, наприклад, над кухонним столом. Висоту лампи можна відрегулювати за рахунок довжини троса, на якому вона висить. Класичні люстри теж відносяться до типу підвісних моделей.

Врізні

Цей вид освітлювальних приладів часто використовують для підвісних стель різного типу – гіпсокартонних, рейкових, панельних. В обшивці роблять отвір, потім врізають лампу. Спеціальні пружинні кріплення розпирають конструкцію, утримуючи світильник.

Світлодіодні стрічки

Ще один різновид, який став популярним останнім часом – світлодіодна стрічка. Це гнучка освітлювальна система з безліччю маленьких діодів. Її можна прокласти по всьому периметру стелі або використовувати як підсвічування певної зони.

Як підібрати світильник для стелі?

Найчастіше на натяжні стелі встановлюють точкові врізні лампи. Їх розташовують в різних частинах кімнати, наприклад, чотири штуки по кутах або кілька штук в ряд. Кількість і схема розташування залежить від площі приміщення і ваших уподобань.

Однак вбудовані моделі – не єдиних варіант, відповідний для підвісних стельових систем. Накладні та врізні теж годяться для цієї мети. У будь-яку кімнату – кухню, спальню, ванну або вітальню можна підібрати свій варіант.

Освітлювальні прилади діляться на дві групи – з внутрішньою та зовнішньою лампою. Другий тип краще для натяжних стель з ПВХ. Зовнішня лампа виключає нагрівання корпусу і захищає матеріал від термічних пошкоджень.

З цієї ж причини не варто вибирати занадто потужні прилади. Краще встановити кілька джерел світла малої потужності, ніж один потужний. В іншому випадку ПВХ-стеля може розплавитися. Тканинне стельове покриття трохи більш стійке до температур, але зловживати цим не варто.

Що стосується розміру і дизайну, то тут все залежить від індивідуальних переваг. У продажу є круглі, квадратні, прямокутні або асиметричні лед-світильники. Можна придбати будь-який варіант, головне, щоб він підходив до загального стилю інтер’єру. Бажано вибирати виріб з широкою окантовкою на корпусі. Вона замаскує кріпильні елементи, і прилад буде красиво виглядати.

Якщо стельова поверхня матова, бажано уникати лед-ламп, світловий потік яких спрямований вгору. Через це освітлення буде не таким яскравим, як треба.

А ось для глянцевого покриття потрібно, навпаки, вибирати люстри з спрямованим вгору потоком. За рахунок ефекту відображення в кімнаті буде набагато світліше. Ця маленька хитрість дозволить заощадити на освітленні та не ставити занадто потужні джерела світла.

Щоб уникнути втрати світла, можна також купувати люстри без плафона. А ось плоских моделей з металевими елементами в основі варто уникати. Вони нагріваються і можуть пропалити стельове полотно і навіть викликати його загоряння. Тому при покупці виробу обов’язково звертайте увагу на його пожежобезпечність.

Магнітні трекові системи

Це відносно нові освітлювальні системи, ще не дуже популярні у більшості користувачів. Конструкція складається з шинопровода (трека), самих лед-світильників і комплектуючих запчастин.

Усередині шинопровода знаходиться контактна плата. Її максимальна напруга не перевищує 24V. До побутової електромережі трек підключається за допомогою спеціально підібраного блоку живлення.

Під платою розташований магнітний сердечник. Сердечник притягує до себе магніти, вбудовані в світильники. Завдяки цьому установка споту не вимагає монтажу. Основу ламп вводять всередину треку, і вони самі фіксуються, з’єднуючись в єдиний електричний ланцюг.

Головне достоїнство трекової системи – можливість переміщати освітлювальні елементи по треку, повертати їх, міняти на інші моделі.

Шинопровід – це головний елемент конструкції. Буває вбудовуваним, підвісним і накладним. Перший монтується безпосередньо в стельове полотно. Другий – підвішується на тросах. Третій – найпростіший в монтажі і використовується для звичайних, не підвісних стель.

Що стосується натяжного полотна, то установка трекової системи має приводитися ще до його натягування. Під шинопровід роблять спеціальну нішу, вводять його всередину і фіксують профілем або заставними з алюмінієвих брусків.

Лінійні світильники

Цей тип освітлювальних систем може використовуватися в якості і основного, і додаткового освітлення. З його допомогою створюють цікаві ефекти, підкреслюють певні зони приміщення, надають додаткового затишку. Сам модуль має витягнуту, лінійну форму, схожу на стрічку. Розташовувати його можна як на стелі, так і на стінах.

Лед-лампи включають в себе світловипромінюючий елемент, систему охолодження і блок живлення, який називається драйвером. Драйвер знижує напругу мережі до величини, необхідної для роботи матриці. Також він перетворює змінний струм в постійний і виконує ще деякі функції.

Лінійні лампи бувають трьох типів – вбудовані, накладні та підвісні. Вбудовані – це найбільш підходящі світильники для натяжних стель. Їх корпус врізається безпосередньо в полотно. Світлодіодні світильники будь-якого типу підключаються за допомогою однієї зі схем – послідовної, паралельної або променевої.

У більшості будинків і квартир проводка виконана двома проводами – фазним і нульовим. Кабель заземлення, як правило, не використовується. Тому підключення освітлювальних приладів проводиться за допомогою цих двох проводів. Будь-який електрик знає, як це робиться. Нічого складного в підключенні лед-лампи немає.

Завдяки широкому модельному ряду світлодіодних освітлювальних приладів можна створити в будинку, квартирі або офісі не тільки функціональну, але й красиву, незвичайну систему освітлення.