
Як вибрати світлодіодний світильник
LED-лампи по окупності та багатьом іншим параметрам перевершують звичайні лампочки розжарювання і енергозберігаючі. Тому все більше людей віддає їм перевагу. Давайте дізнаємося, як правильно підібрати освітлювальний прилад для різних цілей.
Потужність світлодіодного світильника
Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі лампи – потужність. Вона має відповідати типу та площі приміщення. Чим більше кімната і чим вище в ній стелі, тим потужніше потрібно освітлення.
Варто знати, що потужність не дорівнює яскравості. Перший показник вимірюється у ватах, а другий – в люменах. На упаковках виробів виробники часто вказують обидва параметри. Звертайте на них увагу, щоб підібрати оптимальний варіант.
Наприклад, прилад яскравістю 1200 лм відповідає 100 Вт звичайної лампочки розжарювання. Світлодіодна лампа з такою ж яскравістю світла буде дорівнювати 12–15 Вт.
Відомі марки також вказують на упаковках ламп такі показники, як індекс передачі кольору та робоча напруга.
Світлодіодний світильник для офісу
Для офісних приміщень підійдуть такі види освітлювальних приладів:
- підвісні – вішаються на стелю, як люстра;
- накладні – кріпляться до поверхні стелі або стіни;
- вбудовані – монтуються в натяжній, пластиковій або гіпсокартонній стелі.
У сучасних офісах все частіше можна зустріти останній варіант. Кілька вбудованих лед-ламп розміщується в різних зонах стелі, рівномірно висвітлюючи кабінет. Є й лінійні моделі різного розміру (від коротких до довгих).
Плафони краще вибирати прозорі або злегка матові. Рівень освітленості має бути досить яскравим для комфортної роботи, але при цьому розсіюватися таким чином, щоб очі працівників не втомлювалися.
Вуличний світлодіодний світильник
Вибираючи освітлювальний прилад для вулиці, орієнтуйтеся на такі характеристики:
- стійкість до високих та низьких температур атмосфери (у хороших вуличних моделей діапазон робочих температур від –40 до +40 градусів);
- тривалий термін служби світлодіодів, великий ресурс включень і виключень;
- зручність монтажу;
- корпус, стійкий до механічних пошкоджень, а також потрапляння пилу й вологи (клас захисту – IP 65);
- можливість коригування світлового потоку в потрібному напрямку;
- гарне розсіювання світлового потоку.
Для освітлення двору або дачної ділянки можна встановити світильник білого спектра з датчиком руху. Він автоматично включається, коли в поле його дії потрапляє людина або тварина.
Світлодіодний світильник для будинку
Вибір освітлювальних приладів для будинку та квартири величезний. Крім зазначених вище стельових моделей різних типів (підвісні, накладні, врізні), існують також настінні, настільні та підлогові.
Вибирайте освітлення в залежності від призначення кімнати. У спальні краще встановити м’яке розсіяне світло жовтого спектра або повісити бра. Для робочого кабінету, крім верхнього джерела світла, знадобиться настільна лампа.
У зал або вітальню зазвичай вішають яскраву люстру або кілька світлодіодних панелей. Для ванної кімнати існують спеціальні вологозахищені моделі.
Світлодіодний світильник для кухні
Для кухонного освітлення рекомендується вибирати лампи з колірною температурою денного або нейтрального світла. Можна повісити регульовану по висоті люстру або встановити кілька точкових лід-світильників.
В нашому магазині можна придбати якісні освітлювальні прилади для:
- будинку;
- офісу;
- присадибної ділянки;
- гаражу;
- рослин.
У нас також є стильні меблеві світильники та світлодіодні стрічки для декоративної ілюмінації.