LED-світильники з кожним роком стають все більш популярними. Їх встановлюють не тільки вдома, але й в офісах, на виробництві, в торгових центрах і навіть на вулицях. У зв’язку з цим у власників таких ламп виникає питання: як ремонтувати їх в разі поломки? Давайте розберемося в цьому питанні.

Види світлодіодних світильників

Різновидів LED-ламп багато. Для зручності можна представити їх у вигляді наступної класифікації:

Крім цього, лед-світильники розрізняються типами світлодіодів. На даний момент у виробництві використовують два різновиди діодів – SMD і COB.

SMD – це точкові світлодіоди, які кріпляться на поверхню підкладки. Зверху розташовується лінза. На підкладку можна прикріпити до трьох світловипромінюючих елементів.

COB – це діоди, які розміщуються безпосередньо на платі. Завдяки єдиній оптичній схемі світловий потік виходить рівномірним. COB-світлодіоди широко використовують для виготовлення побутових освітлювальних приладів.

Одна з різновидів технології COB називається MCOB. Вона являє собою багато кристалів, розташованих на керамічній підкладці.

Підготовка до ремонту

Якщо у вас зламався світильник, перш за все, перевірте його гарантійний термін. Якщо він не закінчився, віднесіть лампу в магазин, і вам її обміняють. Якщо ж гарантія вже закінчилася, можна спробувати полагодити прилад самостійно.

Ремонт світлодіодного світильника – справа нескладна, якщо розібратися в тому, як він влаштований. Для роботи вам знадобляться наступні інструменти:

Ремонт лед-світильника передбачає роботу з дрібними деталями, тому проводити його потрібно в зручному місці з хорошим освітленням.

razobranaya svetodiodnaya lampa na derevyanom stole

Розбірка та збірка світильника

Перш за все, вивчіть пристрій освітлювального приладу. Він складається з наступних деталей:

Схема пристрою істотно спростить вам роботу. Якщо її зображення є на упаковці або в інструкції, не викидайте його, а збережіть на випадок поломки. Або спробуйте знайти таку ж схему в інтернеті.

Щоб розібрати світильник, відкрутіть викруткою шурупи на корпусі, відкрийте його та проведіть діагностику несправності. Якщо на приладі є сліди плавлення, то відновити його, швидше за все, не вийде. Розбиті лампи теж доведеться викинути.

Основні види поломок

Існує кілька видів несправностей:

Що стосується причин виходу з ладу обладнання, то вони бувають наступними:

Не забувайте про заводський брак. Деякі вироби можуть з самого початку бути бракованими, тому довго вони не прослужать. Якщо вам попався такий екземпляр, віднесіть його в сервісний центр по гарантії.

Ремонт драйвера та світлодіодної лампи

Після того як ви розберете світильник, огляньте LED-елементи. Згорілий діод видно неозброєним оком – він чорніє. Для заміни перегорілих елементів вам знадобиться придбати світлодіоди окремо або в спеціальній стрічці. Зверніть увагу, щоб їх характеристики відповідали тим кристалам, що знаходяться у вашій лампі.

Випаяйте згорілий діод, зачистіть контакти і нанесіть спеціальну пасту. Прикладіть новий діод, дотримуючись полярності, і припаяйте його. Перевірте працездатність приладу.

Якщо ж LED-елементи справні, а світильник не працює, перевірте драйвер. Щоб виявити поломку його деталей, випаяйте їх з друкованої плати і продзвоніть мультиметром. Номінал резисторів написаний на платі, а параметри конденсатора – на корпусі. Продзвонивши їх, ви побачите, чи є відхилення від цих даних.

Поламані конденсатори видно відразу – вони або надуваються, або лопаються. В цьому випадку потрібно замінити їх аналогічними.

Виконавши ці роботи, спробуйте включити світильник. Якщо ви все зробили правильно, він знову почне працювати.

Оформити замовлення
Назва товару Фото
Базовий профіль системи "Domino"
title