Натяжні стелі виглядають дуже стильно і красиво. Але неправильно підібрані та встановлені світильники можуть зіпсувати всю красу і пошкодити покриття. Давайте розберемося, як змонтувати освітлення у спальні, вітальні або кухні з натяжними стелями.

Монтаж світильників – інструкція та поради

Перш ніж приступити до роботи, складіть схему розташування освітлювальних приладів, вимикачів, розподільних коробок. Також визначтеся, де прокласти кабель. Провід на стелі можна закріпити спеціальними скобами. На стінах доведеться проштробити канавки або встановити короб. Подбайте про це заздалегідь.

Визначте параметри кабелю, який будете використовувати, виходячи з кількості та потужності ламп. Провід краще купувати з запасом, щоб його точно вистачило. Якщо проводка вже прокладена, задача спрощується. Однак розводити дроти по поверхні стелі все-таки доведеться.

Світильники для натяжних стель

На стелі з текстилю або ПВХ можна встановлювати різні види освітлювальних приладів.

Найпоширеніший варіант для натяжних стель – точкові врізні світильники. Вони легкі та компактні. Залежно від площі кімнати можна встановити будь-яку кількість освітлювальних елементів і розташувати їх так, як вам подобається (по периметру, в один або два ряди і т. д.).

Вибирайте не надто потужні лампочки, щоб ПВХ або тканинне полотно не розплавилося і не загорілося. Замість одного потужного світильника, повісьте кілька менш потужних. Віддавайте перевагу світлодіодним лампам – вони самі довговічні та економічні.

Варіанти освітлення натяжної стелі і розрахунок кількості світильників

Перед установкою ламп необхідно розрахувати їх кількість. Ви можете зробити це самостійно або попросити допомоги у фахівця. Для розрахунку потрібно врахувати наступні параметри:

Щоб полегшити процес розрахунку, скористайтеся спеціальним онлайн-калькулятором. Такі програми можна знайти у вільному доступі в інтернеті. Вам потрібно ввести зазначені вище параметри, і програма розрахує оптимальну кількість освітлювальних приладів для приміщення.

muzhchina risuet rozmetku potolka dlya ustanovki svetil`nikovРозмітка стелі

Перш ніж робити розмітку стелі, намалюйте схему розташування джерел світла на папері, а потім вже перенесіть її на стелю. При складанні схеми враховуйте наступні нюанси:

Якщо ви не знаєте, яким чином розташувати на стелі світильники, скористайтеся однією з найбільш популярних схем:

Ви можете скористатися будь-якою з цих схем або скомбінувати кілька варіантів.

Для перенесення намальованої на папері схеми на стелю скористайтеся рулеткою або лазерним рівнем, щоб точно відміряти відстань між освітлювальними приладами. Спочатку намітьте центр стелі, а потім проводьте розрахунки від цієї точки.

Способи кріплення світильників до натяжної стелі

Кріплення освітлювального приладу до натяжної стелі залежить від його типу. Накладні світильники фіксують на базовій стелі на монтажній платформі. Для захисту ПВХ-плівки використовують спеціальні кільця.

Вбудовані конструкції розташовують зі зворотного боку полотна таким чином, щоб зовні знаходився тільки плафон. Корпус та інші елементи ховають під натяжну поверхню. До базової стелі прикручують монтажну планку, а на неї кріплять освітлювальний прилад.

Люстри вішають на монтажний гак, який вкручують у базову стельову плиту. Основна частина гака ховається під натяжним полотном. Зовні залишається сама люстра.

Освітлення краще монтувати перед установкою натяжної стелі. Будь-які лампи кріпляться до базової стельової плити, тому обмежень по вазі немає. Ви можете встановити як легкі точкові світильники, так і важку масивну люстру.

Оформити замовлення
Назва товару Фото
Базовий профіль системи "Domino"
title