muzhchina v speczuniforme na lestnicze ustanvlivaet svetil`niki v natyazhnoj potolok
09
Лют

Установка світильників в натяжну стелю

 

Натяжні стелі виглядають дуже стильно і красиво. Але неправильно підібрані та встановлені світильники можуть зіпсувати всю красу і пошкодити покриття. Давайте розберемося, як змонтувати освітлення у спальні, вітальні або кухні з натяжними стелями.

Монтаж світильників – інструкція та поради

Перш ніж приступити до роботи, складіть схему розташування освітлювальних приладів, вимикачів, розподільних коробок. Також визначтеся, де прокласти кабель. Провід на стелі можна закріпити спеціальними скобами. На стінах доведеться проштробити канавки або встановити короб. Подбайте про це заздалегідь.

Визначте параметри кабелю, який будете використовувати, виходячи з кількості та потужності ламп. Провід краще купувати з запасом, щоб його точно вистачило. Якщо проводка вже прокладена, задача спрощується. Однак розводити дроти по поверхні стелі все-таки доведеться.

Світильники для натяжних стель

На стелі з текстилю або ПВХ можна встановлювати різні види освітлювальних приладів.

 • Підвісні – це лампи, які кріпляться до стелі на спеціальних підвісах. Сюди відносяться традиційні люстри, світильники на тросах і т. п. Їх зазвичай вішають у залах, вітальнях та інших великих кімнатах.
 • Накладні – кріпляться до стельової поверхні за допомогою дюбелів і саморізів. Для фіксації потрібна статична основа, яку попередньо встановлюють під полотно. Оскільки пристрої накладного типу прилягають до полотна, лампи повинні мати хороший тепловідвідний елемент, щоб воно не розплавилося.
 • Врізні (вбудовані) – врізаються у попередньо зроблений в обшивці отвір і фіксуються на спеціальних пружинних конструкціях.

Найпоширеніший варіант для натяжних стель – точкові врізні світильники. Вони легкі та компактні. Залежно від площі кімнати можна встановити будь-яку кількість освітлювальних елементів і розташувати їх так, як вам подобається (по периметру, в один або два ряди і т. д.).

Вибирайте не надто потужні лампочки, щоб ПВХ або тканинне полотно не розплавилося і не загорілося. Замість одного потужного світильника, повісьте кілька менш потужних. Віддавайте перевагу світлодіодним лампам – вони самі довговічні та економічні.

Варіанти освітлення натяжної стелі і розрахунок кількості світильників

Перед установкою ламп необхідно розрахувати їх кількість. Ви можете зробити це самостійно або попросити допомоги у фахівця. Для розрахунку потрібно врахувати наступні параметри:

 • Площа приміщення – чим просторіше кімната, тим більше ламп потрібно для її освітлення.
 • Висота стелі – чим вище стеля, тим далі від освітлюваної поверхні знаходяться світильники. Для кімнати з високою стелею є два рішення – збільшити або потужність освітлювальних приладів, або їх кількість. А оскільки потужні лампи можуть пошкодити натяжне полотно, краще поставити кілька малопотужних.
 • Коефіцієнти відображення – колір і фактура шпалер та стельової поверхні впливають на освітлення. Чим вони темніше, тим більше лампочок потрібно для достатньої кількості світла. Крім того, глянцеві стелі відбивають світло сильніше, ніж матові.
 • Сила світлового потоку світильників – величина, яка вимірюється в люменах. Виробники вказують її на упаковках ламп.

Щоб полегшити процес розрахунку, скористайтеся спеціальним онлайн-калькулятором. Такі програми можна знайти у вільному доступі в інтернеті. Вам потрібно ввести зазначені вище параметри, і програма розрахує оптимальну кількість освітлювальних приладів для приміщення.

muzhchina risuet rozmetku potolka dlya ustanovki svetil`nikovРозмітка стелі

Перш ніж робити розмітку стелі, намалюйте схему розташування джерел світла на папері, а потім вже перенесіть її на стелю. При складанні схеми враховуйте наступні нюанси:

 • Крайні світильники мають знаходитися на відстані не менше 20 см від краю натяжної стелі.
 • Вбудовані лампи мають розташовуватися на відстані не менше 30 см одна від одної.
 • Якщо стельове полотно складається з декількох частин, лампи мають знаходитися на відстані мінімум 15 від шва.

Якщо ви не знаєте, яким чином розташувати на стелі світильники, скористайтеся однією з найбільш популярних схем:

 • Коло. Точкові лампи розміщуються по колу на однаковій відстані одна від одної. По центру можна розташувати люстру або залишити цей простір порожнім.
 • Овал. Схема схожа на попередню, тільки замість кола використовується овал. Цей варіант походить для більш довгої кімнати.
 • Прямокутник. Освітлювальні елементи встановлюються по периметру стелі.
 • Хрест. Лампи розташовуються хрестоподібно. Ця схема дає гарне, рівномірне освітлення.
 • Два півкола. Кілька світильників розташовуються півколом в одній частині кімнати. Друге півколо знаходиться у протилежній частині. По центру можна повісити люстру або обійтися без неї.
 • Дуга. Лампи розміщуються по дузі з одного боку стелі. Цей варіант підходить для зонування приміщення.

Ви можете скористатися будь-якою з цих схем або скомбінувати кілька варіантів.

Для перенесення намальованої на папері схеми на стелю скористайтеся рулеткою або лазерним рівнем, щоб точно відміряти відстань між освітлювальними приладами. Спочатку намітьте центр стелі, а потім проводьте розрахунки від цієї точки.

Способи кріплення світильників до натяжної стелі

Кріплення освітлювального приладу до натяжної стелі залежить від його типу. Накладні світильники фіксують на базовій стелі на монтажній платформі. Для захисту ПВХ-плівки використовують спеціальні кільця.

Вбудовані конструкції розташовують зі зворотного боку полотна таким чином, щоб зовні знаходився тільки плафон. Корпус та інші елементи ховають під натяжну поверхню. До базової стелі прикручують монтажну планку, а на неї кріплять освітлювальний прилад.

Люстри вішають на монтажний гак, який вкручують у базову стельову плиту. Основна частина гака ховається під натяжним полотном. Зовні залишається сама люстра.

Освітлення краще монтувати перед установкою натяжної стелі. Будь-які лампи кріпляться до базової стельової плити, тому обмежень по вазі немає. Ви можете встановити як легкі точкові світильники, так і важку масивну люстру.