Останнім часом трекові системи набирають популярність. Власники квартир і частих будинків все частіше віддають перевагу цьому виду освітлення.
Трекова система являє собою систему, в якій світильники розташовуються на спеціальному шинопроводі та переміщаються по ньому. Такі конструкції можна побачити в музеях, виставкових залах, великих магазинах. Останнім часом їх встановлюють у житлових приміщеннях.
Головна особливість трекової системи полягає в тому, що світильники можна вільно переміщати по шинопроводу та позиціонувати за своїм бажанням. Це дозволяє зонувати простір, підсвічуючи одні ділянки та затемнюючи інші. Наприклад, можна освітлити робочий стіл на кухні або картину на стіні у вітальні.
Шинопровід – це профіль, на який монтуються освітлювальні елементи. Профілі виготовляють з нержавіючої сталі або алюмінію. Дешевші варіанти роблять із пластику. Усередині конструкції знаходяться струмопровідні шини.
Профілі можна з’єднувати не тільки безпосередньо, але і робити вигнутими в будь-яких напрямках. Для цього їх скріплюють L-образними, X-образними та Т-образними конекторами.
На одній шинній конструкції можна встановити одну або кілька груп ламп. Кожну фазу можна підключити окремо, щоб регулювати освітлення за своїм бажанням.
Залежно від типу монтажу трекові системи бувають накладними, підвісними та вбудованими.
Самі світильники теж діляться на три різновиди:
На треках можна монтувати споти, прожектори. Вибір освітлювальних приладів залежить від того, яке освітлення потрібно в конкретному приміщенні.
У кухні краще повісити лампи таким чином, щоб вони освітлювали робочу та обідню зону. Можна встановити поворотні споти, які будуть підсвічувати потрібну частину кімнати. Або ж використовувати кілька підвісних лампочок – над робочим та обіднім столом, плитою, раковиною.
Підвісні моделі потрібно розташовувати на такій висоті, щоб не зачіпати їх головою і не нахилятися, проходячи під ними. Трекові світильники можна використовувати замість звичайної люстри або на додаток до неї.
Непогане рішення – прокласти прямий трек між обідньою і робочою зоною, щоб розділити їх.
Зал або вітальня – зазвичай найбільша кімната в будинку. Тому до освітлення тут потрібно підійти з особливою увагою. У цій кімнаті мешканці відпочивають, приймають гостей, відзначають свята.
Освітлювальні пристрої можна розмістити таким чином: по центру встановити одну або декілька основних ламп, а також розташувати додаткові точкові світильники біля дивана, крісел, над телевізором. Крім того, можна підсвітити картини, статуетки та інші цікаві предмети в інтер’єрі.
Оскільки спальня – це місце відпочинку, освітлення тут має бути особливо комфортним. Шинопровід потрібно розташовувати таким чином, щоб світильники можна було зручно переміщати, підсвічуючи потрібні зони.
Наприклад, можна прокласти трек по всьому периметру кімнати, провести дві паралельні лінії по обидва боки двоспального ліжка або провести лінію над ліжком і над телевізором, якщо він є в кімнаті.
Локальне підсвічування можна зробити у зоні біля ліжка, наприклад, над ним або збоку від нього. Воно здатне замінити традиційні бра і торшери. Це особливо зручно для людей, які люблять читати перед сном.
У спальню краще встановлювати світильники з м’яким, розсіяним світлом теплого спектру. Він не подразнює очі та не перевантажує нервову систему.
Крім механічних трекових систем, існують магнітні. Їх головна відмінність полягає у способі кріплення світильників. Адаптери на треку фіксуються не за допомогою пружини, а за допомогою магнітів.
Магнітна система освітлення складається з наступних елементів:
Світильники не вимагають спеціального монтажу. Досить вставити їх у шину, і вони самі примагнітятся до неї. Така конструкція дуже зручна в експлуатації. Типи монтажу магнітних систем аналогічні класичним. Вони бувають накладними, підвісними та вбудованими.
Виробники випускають освітлювальних прилади різного дизайну, тому вибрати виріб на свій смак не складає труднощів. Багато покупців віддають перевагу білим світильникам. Це універсальний колір, який вписується в більшість сучасних стилів – лофт, хайтек, мінімалізм.
Зараз у моді спокійні тони, а також поєднання чорного, білого та сірого. Тому лампи з білими плафонами відмінно виглядають в інтер’єрі, де переважають ці відтінки. Ще один виграшний варіант – поєднання чорних і білих світильників.
Один з головних плюсів трекової системи освітлення – можливість легко змінювати дизайн приміщення шляхом пересування освітлювальних приладів, розстановки акцентів, зміни яскравості світла та колірної температури.
Назва товару | Фото |
---|---|
Базовий профіль системи "Domino" |
![]() |