15
Сер

Як підключити світлодіодний світильник

При покупці світлодіодного освітлювального приладу виникає питання: як правильно підключити його до домашньої або офісної електромережі своїми руками? Давайте розберемося в цьому питанні.

Заходи безпеки та необхідні інструменти

Для підключення лампи знадобляться наступні інструменти:

  • плоска та хрестова викрутка;
  • стрипер (інструмент для зняття ізоляції з проводу) або ніж;
  • плоскогубці;
  • індикаторна викрутка для перевірки напруги.

Перед початком роботи знеструмте мережу, вимкнувши пробки. Усі дії виконуйте акуратно, дотримуючись техніки безпеки.

Підключення світлодіодних світильників до мережі 220V

Існує три схеми підключення: послідовна, паралельна та променева.

Послідовна

Найпростіша схема, яка використовується в тих випадках, коли немає особливих вимог до дизайну освітлення. Усі лампочки підключаються по ланцюжку одна за одною. В одному ланцюжку можна поставити не більше шести ламп, інакше загальний опір ланцюга виросте, і яскравість світла зменшиться. Якщо ж одна лампочка перегорить, згасне весь ланцюг, і доведеться перевіряти кожну, щоб усунути поломку.

Як підключати: до першого світильника від вимикача підведіть фазу, потім протягніть кабель від першого перемикача до наступної лампи. До останнього світильника прокладіть нуль, що йде від розподільної коробки.

Паралельна

Більш практичний і часто використовуваний варіант. При такому підключенні кожен прилад буде горіти максимально яскраво. Якщо ж одна лампочка перегорить, на роботі інших це не відіб’ється.

Як підключати: від розподільної коробки через вимикач простягніть кабель. З’єднайте його з першою лампою, обріжте, потім подайте до наступної. Таким чином зберіть усі елементи в єдину систему.

Променева

Цю схему найчастіше використовують для підключення люстр. Спосіб трудомісткий, та вимагає великої кількості дроти. Як підключати: від кабелю, що йде з вимикача до розподільної розетки, прокладіть окремі відгалуження до кожної лампочки.

Драйвера для світлодіодних світильників

Під час роботи світлодіодна матриця нагрівається, і струм, що проходить через діоди, зростає. Через це вони можуть перегоріти. Щоб уникнути поломки багато пристроїв оснащуються драйверами. Вони керують напругою і регулюють показники освітлення.

Драйвер виконує функцію стабілізатора вхідної напруги. З якісним драйвером прилад прослужить дуже довго. При поломці можна зробити ремонт драйвера. Ремкомплекти продаються в магазинах світлотехніки.

pidklyuchennya-svitilnika-do-viklyuchatelya-na-stiniЯк підключити світлодіодний світильник до вимикача

Перед початком роботи вивчіть інструкцію до освітлювального приладу і підберіть відповідний вимикач – одноклавішний або двоклавішний. Підключити лед-світильник до одноклавішного вимикача найпростіше. Для цього зробіть наступне:

  1. Знеструмте електромережу.
  2. Зачистіть кінці фазного та нульового проводів.
  3. Зніміть клавішу вимикача.
  4. Закріпіть вимикач у ніші на стіні.
  5. Усередині ніші знайдіть два контакти і підключіть до них кінці проводів.

Як підключити провід до світлодіодного світильника

Для підключення освітлювального приладу можна використовувати послідовну, паралельну або променеву схему. Виберіть варіант, найбільш підходящий для конкретного приміщення – кімнати, гаража, майстерні або офісу.

Стельовий світлодіодний світильник

Для підключення люстри або стельової панелі можна використовувати одну з наведених вище схем – послідовну, паралельну або променеву. Останній спосіб оптимальний для люстри з декількома освітлювальними елементами.

Смарт-світильники з набором додаткових функцій та моделі на пульті управління підключаються так само, як і звичайні.

Світильник світлодіодний накладний

Лед-світильник накладного типу – це практичний та зручний в монтажі прилад. Він відмінно підходить для спальні, кухні, ванної та інших кімнат. Це найкращий вибір для приміщень з низькою стелею, де немає місця для класичної люстрі.

Виробники пропонують широку лінійку накладних ламп – точкових, растрових, плафоньєрів. Геометрія виробів теж дуже різноманітна. Є круглі, квадратні, прямокутні та асиметричні моделі.

Накладна лампа кріпиться до стелі за допомогою саморізів і дюбелів через отвори в задній частині корпусу. Підключається вона так само, як і будь-яка інша – за допомогою однієї з описаних вище схем.

Світлодіодний світильник з датчиком руху

Ліхтарі з вбудованим датчиком руху вже давно стали популярними. Вуличні моделі встановлюють у дворі, на присадибній ділянці або дачі. Кімнатні лампи можна вішати там, де не потрібне постійне освітлення, наприклад, в туалеті.

Такий світильник автоматично включається при появі людини і відключається, коли поруч нікого немає. Це дозволяє економити електроенергію і позбавляє від необхідності використовувати вимикач.

В якості вуличного освітлення можна використовувати консольні ліхтарі, а також світильники на сонячних батареях. Останній варіант взагалі не вимагає підключення.

Точкові світлодіодні світильники

Цей різновид побутових освітлювальних приладів широко використовується в квартирах і офісах. Кілька невеликих ламп розташовується в різних зонах кімнати. Вони бувають стельовими, настінними, меблевими. Їх можна встановлювати під шафи і всередину них для додаткового підсвічування. Підключаються такі лампи, так само, як і будь-які інші – по одній з вищеописаних схем.

Підключення світлодіодних світильників в натяжну стелю

Проводку для освітлення потрібно прокласти ще до установки натяжної стелі. Намалюйте схему розташування освітлювальних елементів, визначте їх кількість і потужність (Вт) в залежності від площі приміщення.

Для підвісних стель жорсткої конструкції роблять отвір потрібного діаметру під лампу. Вставте в нього корпус врізного світильника і закріпіть наявними на ньому пружинними розпірками. Провід приєднайте до патрона, а патрон встановіть на місце.

Що стосується натяжної стелі з ПВХ, то тут не вийде просто виконати отвір і вставити туди лампу. Необхідно додаткове кріплення – платформа для світильника. Вона створює жорстку опору, яка не дозволяє полотну деформуватися.

Встановіть платформу, а в неї вставте і закріпіть світильник. Підключіть його, як описано вище.

Лінійні та трекові світлодіодні світильники

Лінійні або трекові лампи кріпляться на спеціальних шинах або модулях. Спочатку встановіть направляючий струмопровідний профіль, попередньо порізавши його на ділянки необхідної довжини.

Зберіть освітлювальну базу за допомогою стикувальних, кутових і поворотних елементів. Необхідні запчастини можна придбати разом зі світильниками. Поєднайте і з’єднайте окремі ділянки шинопроводу. Слідкуйте за дотриманням полярності шини, керуючись маркуванням на освітлювальних елементах.

Перевірте роботу ланцюга за допомогою мультиметра. Якщо все працює, просвердлите у стелі та профілі отвори і прикріпіть трекові рейки до стелі. Проведіть підключення за допомогою приєднання до контуру клемної колодки. Закріпіть прожектори на треку в потрібному положенні.

Лампи, які не потребують підключення

Переносні моделі не вимагають підключення до електропроводки. Вони включаються звичайної вилкою або блоком живлення в розетку. Сюди відносяться настільні, кільцеві, настінні лампи на гнучкій ніжці, а також світильники для кімнатних рослин. А зручні бездротові моделі на батарейках або акумуляторах можна брати з собою в дорогу.

Якісні LED-лампи не обов’язково мають бути імпортними. Є гідна продукція, вироблена в Україні. В нашому магазині ви можете придбати такі вироби.