Трекові освітлювальні системи набувають все більшої популярності. Вони чудово вписуються у сучасні стилі інтер’єру і дозволяють змінювати напрямок та рівень освітленості за своїм бажанням. Давайте дізнаємося, які види трекових світильників існують і як їх правильно підключати.

Види трекових світильників

Трековими світильниками називаються освітлювальні прилади, які встановлюють на спеціальний шинопровід. Існує багато різновидів ламп, які можна монтувати в трекову систему:

Самі трекові системи бувають механічними та магнітними. Механічні мають класичну П-подібну шину, зроблену з алюмінію. Світильники кріпляться до треку за рахунок притиску адаптера до нижньої частини рейки. Пружинні контакти клем забезпечують підключення ламп до струмопровідних жил.

Магнітні трекові системи оснащені магнітами. Тому світильники не притискаються пружинами до рейки, а примагнічуються до спеціальної тришарової пластини. Одні з шарів – магнітний. В адаптери ламп теж вставлені магніти. За рахунок цього вони міцно тримаються в шинопроводі. При необхідності їх можна виймати та переставляти на інше місце.

Механічні системи бувають однофазними та трифазними. Однофазні мають дві жили кабелю (нуль і фазу), а трифазні – чотири жили (нуль і три фази). Однофазна система дозволяє змонтувати тільки одну групу освітлення, а трифазна – дві або три. Обидва різновиди працюють від мережі 220 В.

Що стосується магнітних трекових систем, то вони бувають тільки однофазними. Для них використовується знижена напруга (24 В). Понижуючий трансформатор можна вмонтувати у струмопровідний вузол або встановити окремо.

Порядок монтажу

Основа системи – це трек або шинопровід, на який кріпляться освітлювальні елементи. Система збирається з декількох модулів. Шинопровід являє собою металевий профіль, по якому проходить струм. Його деталі з’єднують одне з одним спеціальними сполучними елементами. Частини шини можна розташовувати під будь-якими кутами.

Усередині шинопровода знаходиться струмопровідна плата. Світильники вставляються в трек і фіксуються в ньому. Їх можна переміщати по треку, повертати, направляючи світловий потік в потрібну зону.

Шинопроводи бувають підвісними, накладними та врізними (вбудованими). Перші підвішуються на тросах. Другі кріпляться до стелі за допомогою кріпильних елементів. Треті врізаються в підвісні стелі.

Монтаж шинопроводу для трекових світильників

Прикріпити шину до бетонної або гіпсокартонної стелі можна за допомогою кронштейнів або тросів. Для натяжних стель знадобляться спеціальні рейки, профіль яких призначений для фіксації ПВХ-плівки.

Монтаж трекових світильників включає в себе наступні етапи:

  1. Намалюйте на папері схему розташування шинопроводу, а потім зробіть розмітку стелі відповідно до цієї схеми.
  2. Зберіть частини шинопроводу в єдину конструкцію, поєднуючи їх між собою конекторами потрібної форми (вони бувають L-образними, T-образними, X-образними, I-образними та гнучкими).
  3. Мультиметром перевірте працездатність електричного кола.
  4. У намічених на стелі та шині місцях просвердлите дрилем отвори.
  5. Прикріпіть шинопровід до поверхні стелі.
  6. Підключіть його за допомогою приєднання до контуру клемної колодки.

Шинопровід готовий. Тепер залишається підключити до нього світильники та налаштувати освітлення.

 

Установка світильників і настройка сцени освітлення

Комплектація трекової системи включає адаптери для освітлювальних приладів. Ці адаптери дозволяють підключати до треку будь-які лампи або прожектори. Кількість джерел світла залежить від вашого бажання.

Від’єднайте від освітлювального приладу основу, залишивши провід. Підключіть цей провід до адаптера. Тепер потрібно вставити адаптер в трек. Для цього переведіть фіксатор на корпусі адаптера в положення Open, вставте пристрій в шину, потім поверніть фіксатор в положення Close.

Розташуйте освітлювальні прилади так, як вам потрібно, налаштуйте кут світла. Ви можете позиціонувати лампи за своїм бажанням, домагаючись потрібного освітлення. Міняти кут повороту і розташування світильників рекомендується при вимкненому живленні.

Переваги та недоліки

Трекові системи освітлення мають наступні переваги:

Недоліки у трекових систем теж є. До їх числа можна віднести наступне:

В цілому плюсів у шинних систем більше, ніж мінусів. Тому ви можете сміливо вибирати цей тип освітлення для свого будинку або квартири. Більш детально ознайомитися з правилами монтажу та підключення можна в цьому відео:

Оформити замовлення
Назва товару Фото
Базовий профіль системи "Domino"
title